Výstava Sklo z Desné

29. 3. 2017

V Muzeu Skla a bižuterie v Jablonci nad Nisou bude 7. prosince zahájena výstava Sklo z Desné – Design Desná 1847 - 2017, která potrvá do 15. dubna 2018. V atraktivní instalaci představuje lisované a broušené sklo z oblasti Desenska, zejména pak tzv. polubenské hutě. Připomíná 170 let tradice výroby, dnes stále pokračující ve společnosti PRECIOSA ORNELA. Základem koncepce projektu, připraveného společně kurátorem Petrem Novým a designérem Jaroslavem Bejvlem ml., je přesvědčit návštěvníka, že se ocitl na výjimečném místě obklopen výjimečnými předměty, které rozhodně stojí za pozornost. 

Zveme Vás také na vernisáž k příležitosti zahájení této výstavy ve čtvrtek 7. prosince 2017 od 17 hodin v Muzeu skla a bižuterie v Jablonci nad Nisou. Můžete se těšit na vystoupení hudebníků z liberecké skupiny Aries, které podbarví atmosféru tohoto slavnostního okamžiku.

 

Vybrané artikly Limitované kolekce si budete moci zakoupit již od prosince 2017.
Kontakt: Martin Koutný

V prosinci se také můžete těšit na novou knižní publikaci SKLO Z DESNÉ 1847 - 2017 (video ukázka), jejíž autorem je Petr Nový, hlavní kurátor Muzea skla a bižuterie v Jablonci nad Nisou.

Autogramiáda nové knihy proběhla ve sklárně PRECIOSA ORNELA za doprovodu bubeníků ze skupiny Aries.


Tisková zpráva k výstavě

Reportáž z vernisáže výstavy 7. prosince 2017.