Den otevřených dveří

29. 3. 2017

PRECIOSA ORNELA letos slaví 170. výročí zahájení výroby skla v Desné. Zažít jedinečnou atmosféru sklářských hutí i jiných výrobních prostor v desenském areálu Preciosy Ornely můžete již 17. června od 8 do 13 hodin na Dni otevřených dveří. 

Otevřeme vám dveře do provozů Polubný a Perlovka. Společný vchod najdete na adrese Krkonošská 732, Desná.

Parkování Desná

Provoz Polubný

Prohlédnete si jak historii - tradiční ruční sklářskou výrobu lustrových ověsů, laboratorního a dekorativního skla, tak nejžhavější současnost – nejmodernější technologii tavení skla na speciálních agregátech, vyrábějících unikátní skloviny a produkty z nich. Uvidíte také nejrůznější způsoby broušení, řezání, matování a leštění skla. Vstoupíte tak do neopakovatelného prostředí, kde cinká čerstvě vytažené horké sklo, sálá teplo z pecí a voní spálené dřevo.

Trasa PolubnýTrasa Perlovka

Provoz Perlovka – výroba skleněných perliček

Zhruba od poloviny 19. století se v Desné průmyslově vyrábějí skleněné perličky, technologicky i vzhledově jedinečné skleněné bižuterní komponenty. Projdete si kompletní výrobní cyklus od tažení skleněných trubiček přes sekání a kulacení po třídění a finální balení pro další zpracování.

Sobotní den vám zpříjemní také doprovodný program v areálu PRECIOSY ORNELY v Desné a v jeho blízkém okolí.

 

  • doprovodný programdoprovodný program8.00 – 14.00 - Riedlova hrobka – prohlídka s průvodci v historických kostýmech
     

 

  • doprovodný program8.00 – 14.00 - Riedlova vila – představení nové expozice, prohlídka vily s průvodcem, tvůrčí dílna
  • 14.00 – kulturní dům Sklář – DS Vojan Mladá Haluz – divadelní představení pro děti „Ať žijí duchové“

 

  • doprovodný program18.00 – starokatolický kostel Nanebevzetí Páně –  možnost prohlídky - Sbor dobrovolných muzikantů - jarní muzicírování

 

Nahlédnete pod pokličku tradiční výroby skleněných perliček, sklářských polotovarů, technického, dekorativního skla a mnoha dalšího. Hotové výrobky pak putují do celého světa pod značkami PRECIOSA Traditional Czech Beads™ a PRECIOSA Traditional Czech Glass™.

Srdečně vás zveme na prohlídku i doprovodné akce!

Trasa ke kostelu

 

Vrátit se